Powrót na poprzednią stronę

Żywioły w przedszkolu - Woda

Żywioły w przedszkolu - Woda

Gisela Walter

Wydawnictwo JEDNOŚĆ Kielce 2004

ISBN: 83-7224-478-2
seria: Żywioły w przedszkolu
format: 160x210, stron: 124, oprawa: miękka

INDEKS: JED0436B09655

Cena: 20,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Woda to ulubiony żywioł zwłaszcza młodszych dzieci, które uwielbiają dotykać wody, bawić się nią, pluskać się w niej, ochlapywać się nią do suchej nitki i oczywiście pić ją... Dzieciom podoba się pluskanie, bulgotanie i szemranie... Woda w każdej postaci, także jako deszcz, mgła, rosa, śnieg czy lód jest dla nich podstawowym światem przeżyć, jaki mogą zgłębiać i poznawać pełnią zmysłów.

Książka Giseli Walter, pedagoga-praktyka specjalizującego się w grach i zabawach dla dzieci, bogata w objaśniające rysunki i wesołe ilustracje, zainspiruje z pewnością wychowawców przedszkolnych we wszystkich pedagogicznych dziedzinach i pomoże im doświadczyć wraz ze swoimi podopiecznymi żywiołów natury w nowy, pełen niezwykłych doznań sposób.

Na serię zatytułowaną “Żywioły w przedszkolu” składają się 4 części: “Woda”, “Powietrze”, “Ziemia” i “Ogień”. W każdej znajdują się związane z daną tematyką rzeczowe informacje i odpowiedzi na dziecięce pytania, opowiadania i wiersze, ciekawe zabawy, w tym z podziałem na role oraz teatr, propozycje zajęć technicznych, plastycznych i muzycznych – wszystkie dostosowane do możliwości percepcyjnych i zainteresowań dzieci w wieku przedszkolnym.

 

Kategorie

Dzieci / Do szkoły (Podręczniki) / Pomoce dla nauczycieli