Powrót na poprzednią stronę

Wiara, która zmienia rzeczywistość (CD-Mp3)

Wiara, która zmienia rzeczywistość (CD-Mp3)

Henryk Wieja

KOINONIA Ustroń 2008

INDEKS: KOI0073A21958

Cena: 29,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

WIARA, KTÓRA ZMIENIA RZECZYWISTOŚĆ
Cykl wykładów: Czym jest wiara?

1. Wiara jest postawą
Wykład ten przedstawia różnicę między postawami, jakie przyjmujemy w życiu. Możemy być zaangażowanymi uczestnikami lub jedynie biernymi obserwatorami tego, co Bóg czyni.

2. Wiara jest wyznawaniem
Słowa mają moc, by kształtować rzeczywistość wokół nas.
Wykład opiera się na prawdzie zawartej we fragmencie Listu do Hebrajczyków. Co to praktycznie znaczy, że Chrystus jest Kapłanem naszego wyznawania?

3. Wiara jest działaniem
Wiara bez stawiania kroków wiary jest martwa. Wykład zachęca do podejmowania odważnych wyborów i praktycznego zaangażowania w życiu w oparciu o duchową rzeczywistość i Boże prawa. Zwycięskie życie to stosowanie Bożego Słowa na co dzień.

4. Wiara jest wytrwałością
Wiara jest ściśle związana z wytrwałością. Rozwijanie i pielęgnowanie wytrwałości jest niezbędną jakością w życiu każdego z nas. W tym ważnym procesie istotny jest czynnik czasu. Wykład pokazuje, jak różne doświadczenia dane nam przez Boga kształtują w nas wytrwałość.

5. Wiara jest ufnością
Bóg w swoim Słowie mówi o tym, że naprawdę warto Jemu zaufać. Życie na podstawie wiary to życie w świadomości istnienia niewidzialnej rzeczywistości duchowej. Ufność wobec Boga generuje prawdziwą radość w naszym życiu. Radość natomiast jest tym, co uwalnia i wzmacnia naszą wiarę, daje poczucie bezpieczeństwa i spełnienia.

 

Kategorie

Multimedia / CD-ROM / Multimedia

Książki / Religie / Protestantyzm

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni