Powrót na poprzednią stronę

Prymas praw człowieka

Prymas praw człowieka

ks. Robert Nęcek

Wydawnictwo Salwator Kraków 2013

ISBN: 978-83-7580-356-3
format: 145 x 205, stron: 90, oprawa: miękka

INDEKS: SAW0704B36240

Cena: 17,50 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Ksiądz dr Robert Nęcek znakomicie akcentuje istotę najważniejszego prawa społecznego – prawa do pracy. Obejmuje ono, jak postrzegał to Prymas Wyszyński, prawo do pracy w odpowiednich, godziwych warunkach, czyli pracy bezpiecznej i higienicznej za odpowiednim, sprawiedliwym wynagrodzeniem. Pracy wykonywanej według cywilizowanych, akceptowanych przez obie strony stosunków pracy, dobowych i tygodniowych norm czasu pracy, gwarantujących odpoczynek oraz odnowienie sił fizycznych i psychicznych. Europejska Karta Praw Społecznych, traktat o ochronie praw społecznych, postrzeganych przez Radę Europy jako podstawowe prawa społeczne, w taki właśnie sposób postrzega i definiuje te prawa.
prof. dr hab. Andrzej Świątkowski
Uniwersytet Jagielloński

Monografia jest publikacją na czasie. Istnieje bowiem zapotrzebowanie na nauczanie odważnych, roztropnych i wyważonych pasterzy. Zwrócenie uwagi na promowanie rodziny i kultury życia – w kontekście ich deprecjonowania – jest zadaniem ponadczasowym. Jako lekarz mogę ks. Robertowi­ Nęckowi pogratulować „Prymasa praw człowieka”.
dr n. med. Ewa Kucharska
Uniwersytet Jagielloński

Wybrana tematyka i sposób jej prezentacji mogą pomóc nie tylko w poznaniu nauczania Prymasa Wyszyńskiego czy zrozumieniu myśli katolickiej, ale także w dialogu ze wszystkimi ludźmi dobrej woli, zwłaszcza, że podstawowe prawa człowieka w ich powszechności, nienaruszalności i niezbywalności zostały w monografii ks. Roberta Nęcka oparte o prawo naturalne.
ks. dr hab. Wojciech Zyzak
prof. Uniwersytetu Papieskeigo Jana Pawła II

 

Kategorie

Książki / Inne / Etyka

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni