Powrót na poprzednią stronę

Rekolekcje oddanie33 dla kapłanów

Rekolekcje oddanie33 dla kapłanów

Z Maryją ku pełni kapłaństwa

Wydawnictwo Marialis 2022

Adrian Pakuła (opracowanie)
stron: 298, oprawa: twarda

INDEKS: ALC0001B57424

Cena: 37,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Te rekolekcje dla kapłanów zrodziły się z miłości do kapłaństwa i kapłanów. Zrodziły się także z modlitwy dziesiątek tysięcy osób, które codziennie modlą się tą krótką modlitwą:
Duchu Święty, który wzbudziłeś we mnie pragnienie wstawiania się za kapłanem (wymień imię) u stóp Maryi, Królowej Kapłanów, pokornie proszę dla niego o dar pobożności i gorliwości apostolskiej. Wzbudź w nim pragnienie całkowitego oddania się Jezusowi przez Maryję. Spójrz Maryjo łaskawie na tego kapłana, by Tobie poddany wiernie służył Kościołowi i Ojczyźnie. Królowo Kapłanów, módl się za nami.

W tej modlitwie codziennie wypowiadane jest imię każdego polskiego kapłana. Niniejsze rekolekcje zrodziły się także z cierpienia wielu osób, które złożyły Bogu swoje życie jako ofiarę w intencji kapłanów. Liczba tych osób powiększa się z każdym dniem. Wierzymy, że z tej modlitwy i z tych ofiar płyną ku sercom kapłańskim coraz liczniejsze i potężniejsze zdroje łaski. Jako osoby świeckie oddane całkowicie Maryi chcemy miłować kapłaństwo i kapłanów do końca. Jesteśmy przekonani, że nic nas nie odłączy od tej Miłości, ponieważ wierzymy, że jest to Miłość Jezusa i Maryi.

Chcemy miłować kapłanów, chcemy ich wspierać oraz im służyć, chcemy z kapłanami współpracować i się z nimi przyjaźnić.
Drogi Kapłanie, chcemy, abyś wiedział, że modlimy się za Ciebie, pamiętamy o Tobie każdego dnia i jesteśmy z Tobą i przy Tobie – naszymi modlitwami, pamięcią i cierpieniami. Twoje kapłaństwo jest naszym wspólnym skarbem. Niech te rekolekcje pomogą wszystkim kapłanom rozpalić na nowo charyzmat Boży. Niech Maryja poprowadzi każdego kapłana do pełni łaski kapłaństwa.

 

Kategorie

Książki / Duszpasterstwo / Rekolekcje

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni