Powrót na poprzednią stronę

Oremus - teksty liturgii Mszy Świętej - lipiec 2022

Oremus - teksty liturgii Mszy Świętej - lipiec 2022

Wydawnictwo Promic Warszawa 2022

Promic (opracowanie)
format: 110 x 159, oprawa: miękka

INDEKS: MAR1062B57545

Cena: 7,80 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

W lipcowym numerze miesięcznika „Oremus”:

- czytania i modlitwy mszalne na każdy dzień;
- wprowadzenia liturgiczne i rozważania przygotowane przez Andrzeja Prugara OFMConv, homiletę i rekolekcjonistę; - modlitwy wiernych, które napisała Katarzyna Wac, psycholog, autorka publikacji naukowych oraz narzędzi badawczych związanych z problematyką rodzinną, trenerka na warsztatach prowadzonych przez społeczność Tato.Net;
- kolejny tekst z działu „Pytania i odpowiedzi”. Rafał Maciejewski, śpiewak, pedagog Akademii Muzycznej w Łodzi, kantor łódzkiego klasztoru oo. Dominikanów, prowadzący warsztaty muzyki liturgicznej w Polsce, odpowiada na pytanie: „Zdarza się, że podczas liturgii pogrzebowej wykonywane są utwory świeckie, np.. Ulubiona piosenka zmarłego lub rzewne melodie filmowe aranżowane przez instrumentalistę. Czasem nie ma w ogóle miejsca na śpiew zgromadzonego ludu. Czy to oznaka delikatności wobec uczuć żałobników, czy po prostu zeświecczenie?”.
- propozycje śpiewów na niedziele, uroczystości i święta, przygotowane przez Adama Kowalskiego, organistę w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Świętej Lipce.

W ramach „Liturgicznego ABC” Maciej Zachara MIC pisze o liturgii godzin jako „modlitwie uświęcenia czasu”, a także o jej związku z Eucharystią. „Obydwie celebracje – zaznacza autor – są zakorzenione w paschalnym misterium Chrystusa, przez obydwie dokonuje się przenikanie naszego życia Jego Paschą”. Michał Kozak MIC w dziale „Pokochać Psalmy” rozważa Psalm 94, którym modlimy się w środę, 13 lipca. „Wezwanie Boga Mściciela – wyjaśnia ks. M. Kozak MIC – jest modlitwą o to, by zło nie miało ostatniego słowa w historii, by zostało pokonane całkowicie i ostatecznie”. Halina Świrska, autorka „Naszej okładki”, omawia obraz „Wskrzeszenie Łazarza” (Duccio di Buoninsegna). Ponadto w numerze – jak zawsze – części stałe Mszy świętej.

 

Kategorie

Książki / Inne / Czasopisma

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni